Ob slovenskem kulturnem prazniku vas Pomorski muzej “Sergej Mašera” Piran v sodelovanju z raziskovalcem zgodovine mostov Gorazdom Humarjem in s Fakulteto za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo Univerze v Mariboru vabi na multimedijsko predstavitev nekdanjega piranskega dvižnega mostu čez mandrač.

Nekdanji piranski dvižni most bomo ponovno zgradili, virtualno, v sredo, 6. februarja 2019, ob 12. uri v Info centru – zbirki tradicionalnega ladjedelstva v nekdanjem skladišču soli Monfort v Portorožu (Obala 8).

Sodelovali bodo:

• Franco Juri, Pomorski muzej »Sergej Mašera« Piran
  • Gorazd Humar, avtor več knjig o mostovih ter poznavalec zgodovine gradnje mostov in tehnične dediščine
  • doc. dr. Milan Kuhta, Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo Univerze v Mariboru
  • red. prof. dr. Danijel Rebolj, Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo Univerze v Mariboru
  • Beneški dukal bo prebral dramski igralec Andrej Jelačin.

VLJUDNO VABLJENI!

Vabilo