ID korelacije:aacf2e9e-bc20-9090-8e47-8311cec85e04

Vabilo na predstavitev projekta PKP Črno jezero
12.julij 2017 ob 11:00, promocija fgpa

Spoštovani!

Ekipa študentk in študentov, pedagoški in delovni mentorji  projekta PO KREATIVNI POTI DO ZNANJA  "Črno jezero” vas vabimo v petek, 14. julija 2017, na predstavitev skupnega dela, ki bo ob 9. uri na gradu v Slovenski Bistrici - Zavod za kulturo Slovenska Bistrica.

Po predstavitvi našega dela in rezultatov projekta sledi ogled gradu ter neformalno druženje.

Ob sodelujočih na projektu nas bodo pozdravili tudi predstavniki fakultet Univerze v Mariboru in občine Slovenska Bistrica.

Prisrčno vabljeni!​

Kdaj: 14.7.2017 ob 9. uri
Kje: Grad Slovenska Bistrica - Zavod za kulturo Slovenska Bistrica
Več informacij: matjaz.nekrep@um.si

pokroviteljicrnojezero.PNG

Nekaj besed o projektu:

Projekt financirajo Evropska unija (Evropski socialni sklad) ter RS (Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad RS in Ministrstvo za izobraževanje znanost in šport).

Projekt traja šest mesecev; od 1.3. do 30.7.2017.

Multidisciplinarno obravnava problem zaraščanja ter morebitnega postopnega izginotja jezera.

Sodelujejo Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo (FGPA UM) ter Filozofska fakulteta Univerze v Mariboru (FF UM), Zavod za kulturo Slovenska Bistrica (ZKSB) in Ideaal projekt, d.o.o..

Vodja projekta in pedagoški mentor viš. pred. ​Matjaž Nekrep Perc (FGPA UM), pedagoški mentorji še izr. prof. dr. ​Bojana Dolinar (FGPA UM), doc. dr. Rok Kamnik (FGPA UM) ter Ana Vovk Korže (FF UM), delovna mentorja Martina Zanjkovič (ZKSB) ter Saša Vidmar (Ideaal projekt, d.o.o.) ter enajst študentov obeh fakultet: Alen Kegl, Irena Antolin, Žiga Bogovič, Blaž Korbar, Saša Osek, Andreja Krajnc, Nina Levart, Tjaša Krošelj, Janko Relič, Anja Povalej, Maja Fabjančič.

Delo smo začeli z zbiranjem podatkov iz literature, arhivov, pristojnih služb,… analizo zgodovinskih zračnih posnetkov, nadaljevali z geodetskimi meritvami in analizami, fotogrametričnimi zračnimi meritvami z dronom, analizami kakovosti vode, hidrološkimi meritvami ter geotehničnimi analizami.

V juniju smo opravili glavne hidrološke meritve z najsodobnejšo opremo: akustičnim doplerjevim merilnikom pretoka Teledyne RioGrande ter točkovnim sonarjem z na cm natančnim pozicioniranjem. Meritve smo morali prilagoditi razmeram (sup namesto motornega čolna)  ter opremo prinesti na ramah.

V juliju smo opravili še geotehnične analize, analizirali zbrane podatke  ter iskali možne sonaravne rešitve.​

Opravili smo veliko terenskega dela, delovali kot homogena ekipa, vzljubili Črno jezero ter spoznali muhasto pohorsko vreme v treh letnih časih.​

Prilagamo še nekaj fotografij, ki smo jih posneli med svojim delom in povezavo na prostorski pogled na jezero​.

crno_jezero1.jpg
crno_jezero2.jpg