Povabilo k sodelovanju študentov na projektu Projektno delo z gospodarstvom in negospodarstvom v lokalnem in regionalnem okolju – Po kreativni poti do znanja 2017 – 2020
Fakulteta za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo Univerze v Mariboru,
CONA TEZNO d.o.o. ,
ARHITEKT ŠMID d.o.o.,
v okviru javnega razpisa Po kreativni poti do znanja 2017 – 2020 vabijo študente/študentke k sodelovanju na projektu z naslovom:
»MUZEJ INDUSTRIJSKE DEDIŠČINE MARIBOR«
INTERDISCIPLINARNI PRISTOP K IDEJNI ZASNOVI MUZEJA INDUSTRIJSKE DEDIŠČINE MARIBORA – PODZEMNI ROVI TEZNO
Kratek opis projekta:
V okviru interdisciplinarnih projektnih delavnic se bo izdelala idejna zasnova podzemnega muzejskega kompleksa na območju Cone Tezno v Mariboru. Idejna zasnova podzemnega muzeja bo reševala vprašanja vsebinske in infrastrukturne preureditve podzemnih rovov za vodene in varne oglede obiskovalcev (predvidoma 90 minut). V okviru interdisciplinarnega projekta bo potrebno odgovoriti na vprašanja vzpostavitve vstopnega območja z informacijskim središčem, varnosti za obiskovalce in zaposlene, vsebinske in informacijske zasnove muzejskega kompleksa s specifično tehnično infrastrukturo rešitvijo za delovanje podzemnega razstavišča ( garderobe, sanitarije, informacijska soba, priložnostna predavalnica za projekcijo filmov,…).
Z vzpostavitvijo podzemnega muzejskega kompleksa v Coni Tezno bi Maribor pridobil eno od ključnih prizorišč industrijske dediščine ter vsebinsko enega od najbolj zanimivih programov ter prostorov kulturno-turistične ponudbe mesta oz. regiji in državi. Podzemno prizorišče industrijske dediščine bi ponujalo informacije o dogajanju v mestu v času 2. svetovne vojne kot tudi o razvoju industrijskega mesta na območju Tezna, ki predstavlja enega od redkih urbanističnih primerov »linijskega« mesta, ki je conirano na industrijsko, mešano in stanovanjsko območje.
Trajanje projekta: 5 mesecev (največ 200 ur)
Vrednost ure: 5,38 EUR/uro neto (6,39 EUR/uro bruto)
K sodelovanju vabimo:
- 4 študentov/študentk študijskega programa »Arhitektura 2.MAG«
- 2 študenta /študenke študijskega programa » Arhitektura 1 UNI«
- 1 študenta/študentko študijskega programa »Gradbeništvo MAG«
- 1 študenta/študentko študijskega programa »Zgodovina 2. MAG«.
Sodelujoči(a) študent(ka) mora biti v času izvajanja projekta vpisan(a) v študijski program ter ne sme biti v delovnem razmerju, samozaposlen(a), prijavljen(a) na Zavodu RS za zaposlovanje v evidenci brezposelnih oseb ali samostojni podjetnik.
Če bo prijavljenih več študentov/študentk od razpisanega števila mest, bomo opravili izbor kandidatov glede na njihovo povprečno oceno študija in osebni razgovor z njimi. Prednost imajo študenti, ki še niso sodelovali na PKP projektih.
Prijave študentov sprejemamo po elektronski pošti na naslov natasa.hribersek@um.si. Prijavo v zadevi naslovite »Prijava na projekt PKP 2020 – MUZEJ INDUSTRIJSKE DEDIŠČINE MARIBOR «, vsebina prijave mora vsebovati spodaj navedene podatke:
- Ime in Priimek,
- Naslov stalnega prebivališča,
- Eelektronski naslov,
- Telefonska številka,
- EMŠO,
- Naziv študijskega programa,
- Bolonjska stopnja študija,
- Ste že sodelovali v PKP projektu: DA/NE,
- Kratek CV.
Prijave se zbirajo do vključno 10. 2. 2020.