Visoke stopnje onesnaženosti zraka v mestih spodbujajo oblasti k novim ukrepom, ki bi pomagali zmanjšati koncentracije pod mejne vrednosti. Eden bolj učinkovitih je omejevanje prometa na najbolj obremenjenih in gosto poseljenih območjih. Prvo tako okoljsko cono v državi naj bi letos dobil Maribor. V Sloveniji okoljske cone za zdaj nima nobeno mesto, prvi pa jo namerava jeseni poskusno uvesti Maribor. Za to so se odločili, ker izkušnje iz več evropskih mest kažejo, da je to eden najučinkovitejših ukrepov za zmanjšanje onesnaženosti zraka z drobnimi delci PM 10.
Več na povezavi: https://deloindom.delo.si/energijska-ucinkovitost/voznja-v-srediscih-mest-vse-bolj-omejena