Gradbeništvo

Arhitektura

Gradbeništvo G Gospodarsko inženirstvo GI Prometno inženirstvo PI Arhitektura A

Maja Lešnik Nedelko uspešno opravila predstavitev doktorske disertacije

Maja Lešnik Nedelko je zaključila študij Arhitekture na Fakulteti za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo Univerze v Mariboru, kjer se je po zaključku študija zaposlila kot raziskovalka, kasneje pa še kot asistentka na Katedri za gradbene konstrukcije, kjer je tudi trenutno zaposlena. V času študija je praktična znanja pridobivala v podjetjih Ato planung+bauleitung (Bregenz, Avstrija) in PRO-VISUS (Maribor, Slovenija). Sodelovala je na različnih razvojno raziskovalnih projektih iz področja energijske učinkovitosti, prenove stavb, zasnovi leseno steklenih modulov nadgradnje ter leseno-steklenih DSF elementov (DOM+, IQ DOM). Aktivno je sodelovala tudi na raznih študentskih projektih (Motivacijski ukrepi za dvig bivalnega ugodja v delovnem okolju: DELOUM; Projektno delo z gospodarstvom in negospodarstvom v lokalnem in regionalnem okolju – Po kreativni poti do znanja) in študentskih delavnicah v sodelovanju z gospodarstvom (Aktivna hiša tretje generacije«, ki je potekal v sodelovanju s podjetjem Jelovica hiše d. o. o.), pa tudi pri somentoriranju zaključnih del študentov.

Doktorsko disertacijo z naslovom Razvoj metodologije za ocenjevanje energijske učinkovitosti prenove stavb z uporabo leseno-steklenih modulov nadgradnje je izdelala na Fakulteti za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo Univerze v Mariboru pod mentorstvom red.prof.dr. Vesne Žegarac Leskovar in somentorstvom red.prof.dr. Miroslava Premrova.

1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (7) 1 (8) 1 (9) 1 (10) 1 (11)